Füsioterapeudi teenused

Tähe erakliinikus (Tähe 95, Tartu) hakkas alates 17.09.2013 üks kuni kaks korda kuus vastu võtma Kõhukliiniku litsenseeritud füsioterapeut Helle Nurmsalu, MSc, kes on ainsana Eestis spetsialiseerunud kõhu sirglihase diastaasi ravimisele, kasutades süstemaatilist kehatüve süvalihaste (“core”) treenimist ja lihaseid ühendava sidekoe taastamist tõenduspõhise programmi Tupler Technique™ alusel.

Tule füsioterapeudi vastuvõtule kui:

  • Plaanid vaginaalset sünnitust pärast eelnevat keisrilõiget
  • Varasemalt on olnud väga raske sünnitus
  • Soovid vähendada rebendeid ja vaagnapõhjalihaste traumat
  • Kannatad alaseljavalude käes

Raseduse ajal on oluline olla igapäevaselt aktiivne. Kui Sa ei treeni end regulaarselt, siis on rasedus hea aeg alustamiseks. Kõnni, uju, käi rasedate joogas või võimle kodus – tee iga päev midagi füüsilist.

– Kuula oma keha!

– Joo piisavalt vett.

– Ära tee ühtegi harjutust, mis tekitab kõhu keskele pundumise (nt seliliasendis istessetõusud ja kahe sirge jala tõstmise harjutused). Kõhuseina keskne ühenduskoht – valgejoon on raseduse ajal märkimisväärse pinge all ja seetõttu suureneb oht diastaasi tekkeks!

Füüsiline valmisolek sünnituseks garanteerib Sulle selle, et sa oskad ise aktiivselt sünnitusel osaleda ja tunned ennast naisena ka pärast sünnitust – vähem probleeme vaagnapõhjaga (stressinkontinents, seksuaalprobleemid) ja kõhulihastega (kõhulihaste diastaas).

Kõhukliiniku füsioterapeut õpetab Sulle teadlikku kehahoidu, aga ka harjutusi, mida Sa võiksid teha kogu raseduse igapäevaselt oma kodus – kõhuhingamine, venitused, vaagnapõhjalihaste ja sinu sisemise korseti taasaktiveerimine.

Füsioteraapia teenus:

– visiit  30 min 35 eur

 

Täpsemalt saab lugeda: www.kohukliinik.ee ning vastuvõtule registreeruda tel. 7348145 või heidi@elitekliinik.ee.

Lisamaterjal:

Meie teised kliinikud

 

gyne_logo2 elite_logo2 johvi_logo2
Loe lähemalt Loe lähemalt Loe lähemalt
Tartu, Kalda tee 34
Tel. +372 734 3434, +372 58055111
jana@elitekliinik.ee
www.elitekliinik.ee/gyne
Tartu, Sangla 63
Tel. +372 740 9930
info@elitekliinik.ee
www.elitekliinik.ee/elite
Jõhvi, Jaama 32
Tel. +372 55 539 020
johvi@elitekliinik.ee
www.elitekliinik.ee/gyne-johvi