OSCAR уринг

Elite Kliinik pakub rasedatele OSCAR uuringut varajase loote väärarengute tuvastamiseks :

I trimestri skriining võimaldab saada infot loote väärarenguriskide kohta 11.–14. nädalal ning otsuse raseduse jätkamise kohta saab teha juba võimalikult vara.

OSCAR uuring koosneb loote ultraheliuuringust ja ema vere hormoonuuringust.
Ultraheliuuringu käigus mõõdetakse Downi tõvele iseloomulikud ultrahelimarkerid, mis kombineeritakse ema verest võetud hormoonidega β-Hcg ja PAPP-A. Nende andmete ning raseda vanuse, kaalu ja menstruatsiooni andmete põhjal arvutatakse välja raseda individualiseeritud risk.

OSCAR meetodil põhinev skriining on ka teistest varajase skriiningu meetoditest täpsem. See meetod võimaldab avastada kuni 95% Downi tõvega loodetest (võrreldes teiste meetodite 60 kuni 90 protsendiga) ning vähendab oluliselt invasiivsetele uuringutele suunatavate rasedate osakaalu. Lisaks diagnoosib OSCAR meetod ka 80% muudest suurematest loote väärarengutest, 40% suurtest südameriketest ning avastab teisi kromosomaalseid haigusi.

Oskar testi saab teha esmaspäevast-reedeni ajavahemikus 8.30 – 11.00 Dr.Svetlana Räim ja Dr.Andrei Sõritsa ja Dr.Deniss Sõritsa vastuvõtule etteregistreerimisel tel: 7409930

Vastusest informeerime Teid järgmisel või ülejärgmisel päeval telefoni teel.

Uuringu maksumus 120.- EUR Eesti Haigekassa kindlustuse olemasolul ja 180.- EUR ilma kindlustuseta. Uuringu maksumuse sees on konsultatsioon, ultraheli uuring ja ema vere hormoonuuring.