Anu Toonverk
Anu Toonverk töötab vaagnapõhja füsioterapeudina aastast 2010, Elite kliinikus aastast 2014.
Anu Toonverk nõustab vaagnapõhjaga seotud häirete, diastaasi ja uriinipidamatuse korral. Tema poole võib pöörduda ka raseduse ajal.
Anu Toonverk täiendab end regulaarselt konverentsidel osaledes ja uusimat teaduskirjandust lugedes.
Anu Toonverki töökeelteks on eesti, vene ja inglise.
Millega tegeleb vaagnapõhja füsioteraapia?
Füsioteraapiat kasutatakse mitmekülgse ravi osana. Vaagnapõhja füsioteraapia: hindamine, vaagnapõhjahäirete ennetamine ja/või ravi, mida teostab vaagnapõhja füsioterapeut.
Teraapia eesmärk on vähendada vaagnapõhja häirete sümptomeid ja sellega kaasnevaid kaebusi, samuti vaagnapõhja funktsioonide paranemine.
Vaagnapõhja funktsioonide häired on erinevad. Sagedased kaebused on uriinileke pingutusel ja vaagnapõhjaorganite vaje.
Uriinilekke ja vaje esmased ravimeetodid on elustiili muutmine ja vaagnapõhjalihaste treenimine. Vaagnapõhjalihaste treening on tõhus, kuluefektiivne ja mitteinvasiivne ravi.
Vaagnapõhjalihaste treeninguga saab parandada vaagnapõhjalihaste jõudu ja/või lõõgastust või nende parameetrite kombinatsiooni.
Kuna vaagnapõhjalihased ei ole nähtav lihasrühm, on paljudel naistel raskusi lihaste aktiveerimisega. Suur protsent naisi ei tee vaagnapõhjalihaste kokkutõmmet korrektselt ja piisava jõuga, et suureneks kusiti sulgumisrõhk ja oleks tagatud kusiti toetus.
Vaagnapõhjalihaste treenimise programmi edu eelduseks on hindamine ja harjutuste juhendamine.
Treeningteadused, käitumisteadused ja kliinilised uuringud koos kliinilise praktikaga tagavad edu naiste vaagnapõhja tervise saavutamisel.