Rasedus

Kõikides meie kliinikutes (Elite, Tähe, Gyne Tartu, Gyne Jõhvi) tegeletakse raseduse jälgimisega. Jälgitakse ka riskirühma kuuluvaid rasedaid. Kõiki rasedaid jälgivad meie juures aastatepikkuste kogemustega naistearstid. Kõik arstid valdavad nii vene kui ka eesti keelt, enamik arste valdab ka inglise keelt. Vastuvõtu käigus on võimalik teostada kõik vajalikud analüüsid ja uuringud, k.a ultraheliuuring.

Rase peab end naistearsti juures arvele võtma enne 12. rasedusnädala täitumist. Kõige varasem viis rasedust kinnitada on hormoonanalüüs raseda verest (HCG). Kui soovite vastuvõtule tulla juba enne 12. rasedusnädalat, siis emakaõõnes saab rasedust diagnoosida 6. rasedusnädala alguses (5+). 6.-7. rasedusnädalal saab ultraheliuuringu abil tuvastada loote südametöö ja välistada emakavälise ja peetunud raseduse. Varajane ultraheli (6.-7. nädalal) on oluline ka embrüo väärarengute diagnostikas.

Esimesel visiidil teostatakse järgmised analüüsid – vereanalüüs, analüüsid suguteedest, uriiniproov. Vereanalüüse ja uriinianalüüse saab Kliinik Elite üldlaboratooriumis anda igal tööpäeval kell 8.00 – 18.00 ilma eelnevalt registreerimata naistearsti visiidi käigus. Ka teistes kliinikutes saab vastuvõttude ajal anda vereanalüüse, uriinianalüüsi saab patsient ära tuua talle sobival kliiniku lahtioleku ajal.

Naistearst teostab vastavalt vajadusele ja raseduse etapile vajalikud analüüsid, mõõdetakse vererõhku, emakapõhja kõrgust ning kehakaalu. Alates 34. rasedusnädalast kontrollitakse monitoriga ka loote südametööd.

11.-14. rasedusnädalal teostab naistearst või ultraheliarst esimese trimestri ultraheli skriiningu ehk mõõdetakse loote kuklavoldi suurust. Kliinik Elite pakub ka OSCAR testi võimalust . Alates 9. rasedusnädalast on võimalus teostada Panorama test. Esimesel trimestril teostatakse nn double test ja 15.–16. rasedusnädalal määratakse vere biokeemilised näitajad (nn triple test).

Rasedal on võimalus teostada omal soovil ka täiendavaid tasulisi ultraheliuuringuid, nt 15. nädalal saab vaadata lapse sugu.

19.-21. rasedusnädala vahel teeb naistearst või ultraheliarst teise trimestri ultraheli skriiningu (looteanatoomia), millega uuritakse põhjalikult loote arengut.

Kuigi 3D ultraheliuuringut  võib teostada kogu raseduse vältel, on uuringu parimaks tegemise ajaks 23.-27. rasedusnädal.

Lisaks eelnevalt nimetatud uuringutele määratakse rasedal ka veresuhkrut, võimalus on Kliinik Elite üldlaboris teostada GTT ehk glükoosi taluvuse test. Kliinik Elites teostatakse geneetilist amniotsenteesi.

Vajadusel on rasedal võimalik juba tuttavaks saanud keskkonnas konsulteerida erinevate erialade spetsialistidega, külastada nahaarsti, endokrinoloogi või muud eriarsti. Elite erakliinikus töötab ka apteek.

Ootame kõiki meie kliinikutes ja ka mujal arvel olnud rasedaid koos kaaslasega osalema Kliinik Elite perekooli loengutes (aktiivne link).

Kliinik Elites asub Eesti ainus erasünnitusmaja , kuhu on sünnitama oodatud nii meie kliinikutes kui ka mujal haiglates arvel olnud naised. Meie sünnitusosakonnas töötavad sünnitusabiarstidena dr Svetlana Räim, dr Reet Küüts ja dr Krista Sitska. Kõik nimetatud arstid jälgivad ka rasedaid.

Kui Teil on küsimusi või soovite rohkem informatsiooni, palun pöörduge meie poole tel. 7409930 (Kliinik Elite registratuur) või info@elitekliinik.ee.

Meie teised kliinikud