Rasedus ja töö

Töötamine raseduse ajal

Tavaliselt võib töötamist raseduse ajal jätkata.
Kui su töö on raske või tervistkahjustav, püüa rääkida oma tööandjaga selle muutmisest.
Rasedus on alati koormav. Kombineerituna töö ja kodu vahel võib too mõnikord üle jõu käia. Võimaluse korral peaksid päeval puhkama.

Pidev psühholoogiline ja/või füüsiline ülekoormus (raseduse koormus), nagu seda on sage raskuste tõstmine, seisev töö ja nakkushaigused, suurendab enneaegse sünnituse riski. Seetõttu tuleb probleemide ilmnemisel raakida ämmaemanda või arstiga ning vajadusel ka juristi või sotsiaaltöötajaga.


Töökeskkond ja rasedus

Täielikku loetelu kõigist rasedale kahjulikest ainetest ja materjalidest pole võimalik koostada. Uuri oma töökohas, milliste materjalide, kemikaalide ja kiirgustega sa kokku puutud. Võta ühendust ka oma firma töötervishoiu spetsialistiga. Kui sellist spetsialisti ei ole ettevõttesse palgatud, aruta neid küsimusi oma ämmaemanda või arstiga. Tänapäeval ei ole tõestatud, et rasedatel oleks ohtlik töötada arvutiekraani taga. Kuid selline töö võib siiski olla pingeline ja tekitada stressi ning viimasega võivad kaasneda probleemid raseduse ajal.

Küsi nõu töökoha töötervishoiuteenistusest või oma ametiühingust ja uuri ka käesoleva raamatu lõpuosast teavet rasedusaegsetest soodustustest.

Meie teised kliinikud

 

gyne_logo2 tahe_logo2 johvi_logo2
Loe lähemalt Loe lähemalt Loe lähemalt
Tartu, Kalda tee 34
Tel. +372 734 3434, +372 58055111
jana@elitekliinik.ee
www.elitekliinik.ee/gyne
Tartu, Tähe 95
Tel. +372 734 8145 , +372 55668295
info@elitekliinik.ee
www.elitekliinik.ee/tahe
Jõhvi, Jaama 32
Tel. +372 55 539 020
info@elitekliinik.ee
www.elitekliinik.ee/gyne-johvi