Vaagnapõhja füsioteraapia

Vaagnapõhja funktsioonide häired on osaliselt kontrollitavad vaagnapõhjalihaste tahtlike tegevustega. Kuid uuringute põhjal on selgunud, et 30% naisi (ja ka mehi) ei suuda tunnetada tahtlikku vaagnapõhjalihaste pingutust-lõõgastust, isegi peale põhjalikku nõustamist.
Meediast loetud informatsioon ei ole piisav, et iseseisvalt teostada vaagnapõhjalihaste treeningut ja kasu asemel võivad kaebused süveneda.

Lihaste funktsioonide parandamiseks on vajalik ka pehmete kudede teraapia, eriti valu kaebusega. Lihaskiud lühenevad, mille tulemusena väheneb piirkonna verevarustus, sidekoe elastsus väheneb.
Pehme koe teraapias mõjutatakse manuaalselt valusaid punkte.

Lihaste harjutused aitavad kontrollida kaebusi. Sellepärast ei anna tulemust sihipäratu lihaste tugevdamine. Harjutus peab toetama lihaste funktsioone.

OLULINE ON PLANEERITUD FÜSIOTERAAPIA KOOSTÖÖS SPETSIAALSE ETTEVALMISTUSEGA FÜSIOTERAPEUDIGA!

Vaagnapõhja düsfunktsiooni põhjuseks võivad olla:

Väheaktiivsed vaagnapõhjalihased: põhjustavad inkontinentsi, vaagnaorganite allavajet. Inkontinents EI OLE normaalne vananemise osa.

Üleaktiivsed vaagnapõhjalihased: põhjustavad urineerimise ja defekatsiooni tungi suurenemist, tunginkontinentsi, raskendatud urineerimist, kõhukinnisust, kroonilist vaagnavalu, seksuaalfunktsioonide häiret.

Vaagnapõhja taastusravi füsioterapeudi vastuvõtt on vajalik kaebuste ennetamiseks, vaagnapõhja häiritud funktsioonide teraapiaks ja enne kirurgilist ravi.

Füsioterapeudi vastuvõtul analüüsitakse kaebuste põhjuseid, hinnatakse vaagnapõhjalihaste tahtlikke funktsioone ja vastavalt kaebusele planeeritakse teraapia.

Füsioterapeudi hinnakiri:
  • esmane vastuvõtt 60 minutit:  50.- EUR
  • korduv vastuvõtt 30 min:  30.- EUR
  • ultraheli uuring:  25.- EUR

Teraapiasse tulles palume mitte tühjendada kusepõit, see on vajalik ultraheliga vaagnapõhjalihaste hindamiseks.

Meie teised kliinikud

 

gyne_logo2 tahe_logo2 johvi_logo2
Loe lähemalt Loe lähemalt Loe lähemalt
Tartu, Kalda tee 34
Tel. +372 734 3434, +372 58055111
jana@elitekliinik.ee
www.elitekliinik.ee/gyne
Tartu, Tähe 95
Tel. +372 734 8145 , +372 55668295
info@elitekliinik.ee
www.elitekliinik.ee/tahe
Jõhvi, Jaama 32
Tel. +372 55 539 020
info@elitekliinik.ee
www.elitekliinik.ee/gyne-johvi