10.08.2020

2019. aasta osutus Elite kliiniku jaoks edukaks

 

2019. aastal kasvas Kliinik Elite käive võrreldes 2018. aastaga 6% võrra, olles 2,1 mln eurot. Partnerlus Eesti Haigekassaga moodustab käibest u 20%, s.t valdav enamus teenuseid maksavad patsiendid ise kinni. Seega pakub Elite teenuseid, mida inimesed hindavad ja vajavad ja mille eest on nõus maksma isegi siis, kui haigekassa erakliinikuga lepingut ei sõlmi. Meie juures töötavad erinevate erialade meditsiinieksperdid. Mitmed Elites pakutavad teenused on sellised, mida keegi teine Eestis ei paku.

 

Loodame, et muutuv riiklik poliitika annab patsientidele võimaluse saada juba järgmisel aastal Elite eraliinikus ka teisi raviteenuseid ja mitte ainult viljatusravi. Meie loodame, et Eestis tekib patsientide vaba liikumine erakliinikute vahel, mis tähendab, et patsient otsustab ise, millisesse raviasutusse ta abi saamiseks pöördub ja Eesti Haigekassa maksab patsiendi eest vastavalt oma hinnakirjale. Haigekassa jaoks ei peaks olema vahet, kas inimene pöördub ühte või teise erakliinikusse abi saamiseks. Meie kõikide jaoks on oluline, et eraraviasutused pingutaksid patsientide nimel. Patsient peaks saama valida ise oma raviasutuse, ta ei peaks olema sunnitud valima selle järgi, millisel raviasutusel on haigekassa leping.

 

2019. aastal külastati Elitet ümmarguselt 11 000 korral, 2018. aastal toimus 13 000 visiiti. Visiitide arv on aasta-aastalt vähenenud, kuid käive 2019. aastal kasvas. Kui aastaid tagasi oli Elite eraliinikul Eesti Haigekassaga leping kolmel erialal, siis visiitide arv ulatus aastas kuni 26 000ni ja käive kuni 3,5 mln euroni.

 

Täna külastatakse enim naistearste. Kuid ka teised erialad on aktuaalsed, eriti nahahaigused, ultrasonograafia ja pediaatria.

 

Protseduuride arv näitas 2019. aastal tõusutendentsi, kui võrrelda 2018. aastaga. 2019. aastal tehti peaaegu 500 protseduuri/operatsiooni.

 

Ka IVF labor tegi 2019. aastal 15% rohkem tööd kui 2018. aastal, Elitel on parimad tulemused Eestis.

 

Kuni 10% kõikidest Elite patsientidest on igal aastal välismaalased.

 

Meie eesmärk ei ole ainult patsiente kvaliteetselt ravida ja hoolitseda nende eest, vaid ka hoolida patsientidest. Tasemel meditsiiniteenus ja hooliv suhtumine on edu võti.

 

Täname kõiki oma meeskonna liikmeid. Täname oma patsiente.

Tere tulemast Elite kliinikusse!