05.09.2018

Elite Kliinik lõpetab 20. septembrist 2018 plaaniliste keisrilõigete teenuse pakkumise

 

Lõpetamise põhjuseks on väike keisrilõigete arv ja suurenenud vajadus ambulatoorseks eriarstiabiks.

Kliiniku juhataja dr Andrei Sõritsa kommenteerib: “Me ei saa enam hoida meditsiiniruume kinni teenuse jaoks, mida Eesti Haigekassa ei finantseeri ja mida inimesed ei saa endale lubada kõrge hinna tõttu.”

2015. aastal otsustas Eesti Haigekassa lõpetada sünnitusabiteenuse rahastamise erahaiglates. Elite erakliiniku sünnitusosakond jätkas toona tegevust ilma riikliku toeta. See tõi patsientidele kaasa hinnatõusu, mille tulemusena vähenes märkimisväärselt sünnituste arv.

Alates 2015. aasta aprillist polnud Elite sünnitusosakonnas võimalik enam sünnitada loomulikul teel ega erakorralise keisrilõike abil. Sünnitada oli võimalik ainult plaanilise keisrilõike teel ja seda põhjusel, et plaaniline keisrilõige võimaldab tööd planeerida ja panna nn valvebrigaad tööle just selleks ajaks, kui tööd on. Et plaaniline keisrilõige saaks toimuda, peab valmis olema terve meditsiinipersonali brigaad – kaks naistearsti, lastearst, anestesioloog, ämmaemand, operatsiooniõde, anesteesiaõde, õe abiline. Naine ja laps vajavad ööpäevaringset jälgimist ja regulaarseid visiite lastearsti ja naistearsti poolt.

 

Need ligi neli aastat, mil Elite sünnitusosakond töötas ilma riikliku toeta, andsid kinnituse, et Eestis suudavad ainult vähesed oma sünnitusabiteenuse ise kinni maksta.

Elite Kliinik pakkus sünnitusabiteenust 16 aastat. Selle aja jooksul nägi ilmavalgust ligi 1400 last. Aastatel 2015-2018 sündis plaanilise keisrilõike teel 45 last. Käesoleva aasta septembrikuus on planeeritud veel kaks viimast keisrilõiget.

Elite kliinik jätkab viljatusravi ja eriarstide vastuvõttudega, jätkuvalt töötavad nii üld-, spermatoloogia- ja embrüoloogialabor, töötab operatsiooniplokk. Sünnitusosakond ehitatakse ümber ja kohandatakse sobivaks tööpaigaks eriarstidele. Elite kliinik töötab kuuel päeval nädalas.

Elite erakliinik tänab kõiki sünnitajaid ja kogu personali, kes on nende aastate jooksul pühendunult teinud head tööd.