31.03.2014

Sünnitusest Elite kliinikus

Eesti ainus erasünnitusmaja Elite jätkab sünnitusabiteenuse pakkumist

Tartus tegutsev Kliinik Elite AS on otsustanud jätkata sünnitusabiteenuse pakkumist endisel viisil. Kõik rasedad, kes on arvel erakliinikutes Elite, Tähe ja Gyne, saavad sünnitada Elite sünnitusosakonnas Eesti Haigekassa toel.

Ka teistes haiglates jälgimisel olevad rasedad, kes on soovi avaldanud Elite erakliinikus sünnitada, saavad seda Haigekassa toel teha.

Kliinikute juhi dr Andrei Sõritsa sõnul on rasedatel huvi Elites sünnitamise vastu endiselt olemas ning küsimusi, ärevust ja hämmingut on naiste seas olnud palju. See on andnud Elite kliinikule teadmise, et sünnitusabiteenus on vajalik ja naiste jaoks on valikuvabadus ja privaatsus oluline.

Ta lisab: “Oleks ju imelik, kui Eesti rase saab sünnitada Helsinkis Haigekassa toel, kuid oma kodumaal, isegi oma kodulinnas seda teha ei saa!”

Kliinik Elite AS palub nendel rasedatel võtta endaga ühendust, kes soovivad 2014. aastal sünnitada Elite erasünnitusmajas. Ühendust palutakse võtta ka nendel patsientidel, kes soovivad günekoloogilisi ja kõrva-nina-kurgu operatsioone. Selle nädala jooksul esitab kliinik nimekirjad Haigekassale.

Eesti Haigekassa pole veel saatnud lõplikku sünnitusabiteenuse rahastamist puudutavat otsust, pole teada, kas Eesti riik toetab kohalike naiste võimalust ja vabadust valida endale meelepärane koht sünnitamiseks. Endine sotsiaalminister, praegune peaminister Taavi Rõivas teatas märtsi keskel Kliinik Elite ASi järelepärimise peale, et Elite sünnituse teemaga tegeletakse ja loodetakse leida mõistlik lahendus.
Endine Tartu linnapea, praegune tervise- ja tööminister Urmas Kruuse on Meditsiiniuudiste ajalehes öelnud, et ta pooldab erameditsiini Eestis, kuna see annab patsiendile võimaluse valida ja tekib teatud kvaliteedikontrolli võimalus. Erameditsiin pakub tema sõnul selliseid teenuseid, mida suurtel haiglatel pole alati võimalik pakkuda või pole neil mõtet pakkuda.

Elite näol on tegemist ainsa erasünnitusmajaga kogu Eestis.
Erasünnitusmaja eesmärgiks on pakkuda kvaliteetset arstiabi, pöörates erilist tähelepanu täiendavatele mugavustele ja privaatsusele.

Sünnitusosakonnas töötavad ainult aastatepikkuse kogemusega arstid ja ämmaemandad. Kliinik Elites töötab ligi 50 arsti erinevatelt erialadelt, kokku pakutakse tööd veidi enam kui sajale inimesele.