10.08.2006

(2006) Viljatud pered vajavad doonorite abi

Viljatud pered vajavad abi

femme.ee
10.08.2006

Eesmärgiga aidata viljatuid paare, otsib Tartus tegutsev Elite kliinik sperma- ja munarakudoonoreid. Doonorite abi vajavad pered, kellel endal sugurakkude produktsiooni ei toimu või kellel on sugurakud hävinud pärast operatsiooni või toksilist ravi.

Spermadoonoriteks on oodatud 19-38-aastased terved mehed, kes soovivad osutada omapoolset abi viljatutele paaridele ning kelle spermanäitajad on piisavalt head. Munarakudoonoriteks on oodatud terved naised vanuses kuni 30 aastat, kes ei põe geneetilisi  või infektsioonhaigusi, kel on vähemalt keskharidus ning kes on sünnitanud terve lapse.

Spermadoonori- ja munarakudoonorikandidaatidele teostatakse põhjalikud uuringud Elite kliiniku kulul. Doonorite isikuandmeid ei avalikustata.

Sperma- ja munarakudoonoriks saamisest huvitatutel palume helistada registreerumiseks ja vajadusel lähema info saamiseks telefonil 7409930 (spermadoonorlusega seotud küsimustele vastab dr. Piia Ott või bioloog Andre Taimalu, munarakudoonorlusega seotud küsimustele vastab dr. Andrei Sõritsa).